Göksu travertenleri ve Mavigöl’e ziyaretçi akını

Giresun’un Dereli ilçesinde son yıllarda tanınırlığı artan ve görüntüsüyle adeta Pamukkale’yi andıran Göksu travertenlerini bayramda 10 bin kişi ziyaret etti. 

Mineralli suyun aktığı beyaz taşlar ve turkuaz renkli göletlerden oluşan travertenleri ziyaret edenler, keyifli vakit geçirdi. 

Kuzalan Tabiat Parkı’nda Göksu Deresi içinde yer alan, kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle turkuaz renkte akan Mavigöl’ün bulunduğu alanı da bayram süresince 25 bin kişi gezdi. 

Kuzalan Şelalesi, Kümbet ve Kulakkaya yaylaları da doğada huzur bulmak isteyenler tarafından tercih edildi. 

İstanbul’da yaşadığını, misafirleri ile memleketine gezmeye geldiğini anlatan Gönül Özçakır  travertenlerin eğlenceli bir yer olduğunu dile getirdi.  Özçakır, “Taşları ve göletleri çok keyifli. Biz geçen yıl gelmiştik, bu yıl da özellikle misafirlerimizi getirdik. Çok merak ediyorlardı, gezmek istiyorlardı. Buranın ardından da Mavigöl’ü gezeceğiz” dedi.

“BÖYLE BİR YERİN SADECE PAMUKKALE’DE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUK”

İstanbul’dan eşinin ailesini ziyarete gelen Gökmen Akbaş da travertenlerin turistik açıdan güzel bir yer olduğuna dikkati çekerek, “Böyle bir yerin sadece Pamukkale’de olduğunu düşünüyorduk ama burada da varmış” diye konuştu.

Ailesiyle Samsun’dan gezmeye geldiğini anlatan Selami Sarıoğlu ise “İlk kez bu civarda traverten gördüm. Pamukkale uzak olduğu için gidemedik ama burası da aratmıyor. Bence burası küçük Pamukkale” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir